HESABIM
Üye Ol

Tendürek Dağı’nda Çatışma: 1 Şehit, 6 Yaralı

AĞRI’nın  Doğubayazıt ile  Van’ın  Çaldıran ilçeleri arasındaki  Tendürek Dağı’nda operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, bu sabah bir grup PKK’lı teröristle karşılaştı. Çıkan çatışmada ilk bilgilere göre 1 güvenlik görevlisi şehit oldu, 6 güvenlik güvenlik görevlisi yaralandı. Doğubayazıt-  Çaldıran karayolunu dün öğleden sonra kesip TIR’ları ateşe veren  PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede helikopter destekli operasyon başlatıldı. Bölgede yapılan...

Haberin Tarihi: Mayıs 25, 2017 - Okunma Sayısı:525 defa okundu.

AĞRI’nın  Doğubayazıt ile  Van’ın  Çaldıran ilçeleri arasındaki  Tendürek Dağı’nda operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, bu sabah bir grup PKK’lı teröristle karşılaştı. Çıkan çatışmada ilk bilgilere göre 1 güvenlik görevlisi şehit oldu, 6 güvenlik güvenlik görevlisi yaralandı.

Doğubayazıt-  Çaldıran karayolunu dün öğleden sonra kesip TIR’ları ateşe veren  PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede helikopter destekli operasyon başlatıldı. Bölgede yapılan operasyonda bugün tespit edilen bir grup terörist ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada ilk bilgilere göre 1 güvenlik görevlisi şehit oldu, 6 güvenlik görevlisi yaralandı. Bölgedeki operasyonlar devam ediyor.

Bir Yorum Yazın