HESABIM
Üye Ol

Taşlıçay’da Sıcaklıklar Artınca Hazır Su Satışları Patladı

Sıcak günlerin artmasıyla birlikte hazır su satışında patlama. Sıcak günlerin artmasıyla birlikte hazır su satışında patlama yaşandığını ifade eden Murat Taşdemirci; Son 10 gündür İlçemizde bunaltıcı bir sıcaklık var. Caddemizin sonunda bulunan Sıcak havayı ölçen dereceye baktığımda 35 olduğunu gösteriyordu. Fakat hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerine çıkması halkımızı çok bunaltmışa benziyor. Çünkü hiç bu kadar...

Haberin Tarihi: Temmuz 4, 2017 - Okunma Sayısı:403 defa okundu.

Sıcak günlerin artmasıyla birlikte hazır su satışında patlama.

Sıcak günlerin artmasıyla birlikte hazır su satışında patlama yaşandığını ifade eden Murat Taşdemirci; Son 10 gündür İlçemizde bunaltıcı bir sıcaklık var. Caddemizin sonunda bulunan Sıcak havayı ölçen dereceye baktığımda 35 olduğunu gösteriyordu. Fakat hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerine çıkması halkımızı çok bunaltmışa benziyor.

Çünkü hiç bu kadar su satışı yaptığımı hatırlamıyorum sabahtan vatandaşlar başlıyor su almaya akşama kadar su satışı yapıyorum. Günlük dükkanımıza su takviyesi yapıyoruz. Suların yerli olmasıda halkımız için baya bir ilgi gösterdiğini ifade etti.

Haziran ayından itibaren damacana su satışlarının arttığını söyleyen Taşdemirci; Ev ve iş yerlerinde kullanılan damacana suya talep, sıcaklıkların etkisini daha da fazla hissettirdiği Haziran-Temmuz ayında üst seviyeye ulaştı. Bu sene yaz mevsimi çok sıcak geçiyor şeklinde konuştu.
İnsanların doğal kaynak suyuna önem vermesinin, İlçede hazır su tüketme bilincinin oluşmasının kendilerini mutlu ettiğini anlatan Taşdemirci, işlerinin bugünlerde iyi olduğunu söyledi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


Haber: Hakan ARSLAN

Bir Yorum Yazın