HESABIM
Üye Ol

TAŞLIÇAY’DA KARDEŞLİK AŞISI

Taşlıçay İlçesinin Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 99. yıl dönümü münasebetiyle Taşlıçay Belediyesi tarafından düzenlenecek olan konser öncesi Sanatçı Aydın Aydın ve Taşlıçay Belediye Başkanı İsmail Taşdemir YİBO öğrencileriyle bir araya gelerek barış,kardeşlik ve birlik aşısını gerçekleştirdi.Eski zamanlarda aşılardan korkan çocuklara şeker üzerine dökülen ilaç verme yöntemi gibi olduğunu belirten Sanatçı Aydın Aydın, bu basit yöntemle toplumsal...

Haberin Tarihi: Nisan 14, 2017 - Okunma Sayısı:1469 defa okundu.

Taşlıçay İlçesinin Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 99. yıl dönümü münasebetiyle Taşlıçay Belediyesi tarafından düzenlenecek olan konser öncesi Sanatçı Aydın Aydın ve Taşlıçay Belediye Başkanı İsmail Taşdemir YİBO öğrencileriyle bir araya gelerek barış,kardeşlik ve birlik aşısını gerçekleştirdi.Eski zamanlarda aşılardan korkan çocuklara şeker üzerine dökülen ilaç verme yöntemi gibi olduğunu belirten Sanatçı Aydın Aydın, bu basit yöntemle toplumsal hastalıklara karşı bu aşıyı keşfettiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti.
“İlk defa bu aşıyı biz icat ettik, işte buda benim reçetem birlik ve kardeşliğe bir aşı buldum ve bu aşı bir ilk’tir.Ağız yolu ile yapılan bir aşı çeşididir. Bu aşıda acıtma ve kan yoktur, bal ve şeker vardır. Bu aşı bizi her türlü toplumsal hastalıklardan koruyacaktır, Düşman saldırılara karşı bizi daha dirençli kılacaktır. Aman geç kalmayın herkesin bu aşıyı yaptırması lazım ve bu birlikte ve kardeşliğimiz için icat ettiğimiz aşımızdır.” dedi.
Sanat Aydın Aydın çocuklara şeker üzerine döktüğü baldan vererek birlik ve beraberliğin önemine değindi.

Bir Yorum Yazın