HESABIM
Üye Ol

Taşlıçay’da Hasta Kurtarma Operasyonu Sabaha Kadar Sürdü

Taşlıçay Yeltepe köyünde ayağı kırılan E.Tekin köy yollarının kapalı olması nedeni ile mahsur kaldığı köyden sabaha kadar süren operasyonla kurtarıl. Taşlıçay ilçesine 30 km uzaklıktaki dağlık yerleşim yeri olan yeltepe köyünde ayağı kırılan E. Tekin adlı hastanın durumunun haber merkezimize bildirilmesi üzerine konu yetkili mercilere bildirilmek suretiyle gece geç saatlerinde olaya müdahale edildi. Taşlıçay Kaymakamı...

Haberin Tarihi: Ocak 27, 2017 - Okunma Sayısı:573 defa okundu.

Taşlıçay Yeltepe köyünde ayağı kırılan E.Tekin köy yollarının kapalı olması nedeni ile mahsur kaldığı köyden sabaha kadar süren operasyonla kurtarıl.

Taşlıçay ilçesine 30 km uzaklıktaki dağlık yerleşim yeri olan yeltepe köyünde ayağı kırılan E. Tekin adlı hastanın durumunun haber merkezimize bildirilmesi üzerine konu yetkili mercilere bildirilmek suretiyle gece geç saatlerinde olaya müdahale edildi.

Taşlıçay Kaymakamı Sayın Enver Özderen ve Ağrı İl Sağlık Müdürü Sayın Cesim Solhan’ın koordineli çalışmaları sonucunda gece Saat 23:30 suların başlayıp sabaha kadar süren yol açma çalışmaları sonucunda köye Ambulans ulaştırılarak hastaya ilk müdahele yapıldıktan sonra, En yakın hastane kaldırılmış.

Hasta Yakını, Sevdin Tekin konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Bölgemizde iklimin çok çetin geçtiği bu aylarda ulaşım konusunda ciddi sorunlar yaşanmasına rağmen, devletin ilgili birimlerinin hasta olan Annemin hastaneye yetiştirilmesi konusundaki bu hassasiyetleri ve girişimleri, bizleri çok mutlu etti. Allah Devletimizin eksikliğini vermesin, diyerek başta ilçe Kaymakamımız sayın Enver Özderen ve il Sağlık Müdürümüz Sayın Cesim Solhan ve Taşlıçay 112 ekibine şükranlarımızı sunuyorum.”

Bir Yorum Yazın