HESABIM
Üye Ol

Taşlıçay’da “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”

Taşlıçay ilçesinde, 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi nöbetine katılan Taşlıçay halkı, İlçe girişinden şehir merkezine kadar uzun bir yürüyüş yaptılar. Şehitlerimizi Anma ve Milli İradeye sahip çıkma demokrasi nöbeti başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Milli irade ve demokrasi uğrunda hayatlarını kaybeden Aziz Şehitlerimiz adına 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla ardından...

Haberin Tarihi: Temmuz 16, 2017 - Okunma Sayısı:418 defa okundu.

Taşlıçay ilçesinde, 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi nöbetine katılan Taşlıçay halkı, İlçe girişinden şehir merkezine kadar uzun bir yürüyüş yaptılar.
Şehitlerimizi Anma ve Milli İradeye sahip çıkma demokrasi nöbeti başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Milli irade ve demokrasi uğrunda hayatlarını kaybeden Aziz Şehitlerimiz adına 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla ardından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu.
Demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara seslenen Taşlıçay Belediye Başkanı İsmail Taşdemir yaptığı konuşmada “Tankların, silahların önüne yatan, evlatları eve geri dönmediğinde ‘vatan sağ olsun’ diyen babaları, al bayraklı tabutların arkasındaki evlatlarını koklayıp öpen ve sessizce gözyaşı döken annelerimizi, çocuğumu babasız büyütürüm, vatansız asla diyen bacılarımızı selamlıyorum” diyerek herkesi duygulandırdı.
Milli irade ve demokrasi uğruna hayatlarını kaybeden Aziz Şehitlerimiz adına İlçe Müftüsü Abdulkerim Karabıyık tarafından okunan dualardan sonra demokrasi nöbetine katılan vatandaşlara lahmacun ve ayran ikram edildi.

 


Haber: Hakan ARSLAN

Bir Yorum Yazın