HESABIM
Üye Ol

Taşlı Çay’ırı Kurudu

Ağrı’nın Taşlıçay ilçesinin Sinek yaylasın’dan ve çevredeki dağlardan akan suların birleşip İlçeden geçerek Murat nehrine katılan Çay tamamen kurudu. Yukarı Taşlıçay köyünden ilçeye gelen çayır, köylüler tarla ve arazilerini suladıkları için çayırın tamamen kuruduğunu fark eden vatandaşlar çayda ki balık ve canlıların zarar gördüğünü gözlemlediler. Taşlıçay’ın Adnan Menderes Mahallesin’de yaşayan vatandaşlar Çay’ının bu güne kadar hiç bu...

Haberin Tarihi: Haziran 29, 2017 - Okunma Sayısı:683 defa okundu.

Ağrı’nın Taşlıçay ilçesinin Sinek yaylasın’dan ve çevredeki dağlardan akan suların birleşip İlçeden geçerek Murat nehrine katılan Çay tamamen kurudu.

Yukarı Taşlıçay köyünden ilçeye gelen çayır, köylüler tarla ve arazilerini suladıkları için çayırın tamamen kuruduğunu fark eden vatandaşlar çayda ki balık ve canlıların zarar gördüğünü gözlemlediler.

Taşlıçay’ın Adnan Menderes Mahallesin’de yaşayan vatandaşlar Çay’ının bu güne kadar hiç bu kadar kuraklık olduğunu görmedik, ilk defa bu yıl bu kadar kuraklık olduğunu söyleyen vatandaş, önceki yıllarda ise halı yün vb. yıkadıklarını söylediler, Bununla birlikte Merkezdeki Mahalle sakinleri’de kuruyan çay getirdiği zarardan bir hayli rahatsız olduklarını belirtiler. Bu konuda yetkililerin bir an önce duruma bir çözüm bulmaları için çağrıda bulundular.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


Haber: Hakan ARSLAN

Bir Yorum Yazın