HESABIM
Üye Ol

Hazal Aras Tahliye Edildi.

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde 4 Mart 2016 tarihinde düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan ve aralarında Diyadin Belediyesi Eşbaşkanı Hazal Aras’ında bulunduğu 23 kişiden, 10’u “Örgüte üye olma” , “Örgüte yardım yataklık” ve “Örgüt propagandası” iddiasıyla tutuklanmıştı. Bir yılı aşkın bir süredir tutuklu bulunan Hazal’ın yargılandığı davanın 3’üncü duruşması Doğubayazıt Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuklu bulunan...

Haberin Tarihi: Haziran 10, 2017 - Okunma Sayısı:359 defa okundu.

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde 4 Mart 2016 tarihinde düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan ve aralarında Diyadin Belediyesi Eşbaşkanı Hazal Aras’ında bulunduğu 23 kişiden, 10’u “Örgüte üye olma” , “Örgüte yardım yataklık” ve “Örgüt propagandası” iddiasıyla tutuklanmıştı. Bir yılı aşkın bir süredir tutuklu bulunan Hazal’ın yargılandığı davanın 3’üncü duruşması Doğubayazıt Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmaya tutuklu bulunan tutsakların aileleri ve avukatları katıldı. Hazal, duruşmaya tutuklu bulunduğu Bayburt M Tipi Kapalı Cezaevi’nden, SEGBİS ile katıldı. Hazal iddianamede yer alan suçlamaları kabul etmediğini belirtti.

Bir Yorum Yazın