HESABIM
Üye Ol

ÇARPIŞMAYAN ARAÇ ÜRETTİLER

Tübitak bilim fuarı projesi kapsamında, Taşlıçay ilçesinde Taşlıçay Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri çarpışmayan araç ürettiler. Tübitak bilim fuarı projesi ile 20 projeden faydalanan YBO, Bugün Taşlıçay Yatılı Bölge Ortaokulu spor salonunda büyük projelerini sergiledi. Yaklaşık olarak 3 ayın Emeğini sergileyen öğrenciler ve öğretmenler büyük heyecan yaşadılar. Sabah erken saatlerinde başlayan fuara Taşlıçay ilçe Kaymakamı Enver...

Haberin Tarihi: Mayıs 8, 2017 - Okunma Sayısı:318 defa okundu.

Tübitak bilim fuarı projesi kapsamında, Taşlıçay ilçesinde Taşlıçay Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri çarpışmayan araç ürettiler.

Tübitak bilim fuarı projesi ile 20 projeden faydalanan YBO, Bugün Taşlıçay Yatılı Bölge Ortaokulu spor salonunda büyük projelerini sergiledi.

Yaklaşık olarak 3 ayın Emeğini sergileyen öğrenciler ve öğretmenler büyük heyecan yaşadılar.
Sabah erken saatlerinde başlayan fuara Taşlıçay ilçe Kaymakamı Enver özderin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kaya, İlçe Emniyet Amiri Fatih Karabulut, İlçe Ziraat Bankası Müdürü Yusuf Türkakın, İlçe halkı, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.
Tübitak bilim fuarı açılışına ev sahipliği yapan Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Tahsin Göksu bölgenin ağır şartları altında öğrencilerle büyük buluşlar yaptığını belirterek sözlerine Şöyle devam etti.
“Taşlıçay Yatılı Bölge Ortaokulu olarak 20 proje hazırladık uzun dönemin ürünleri olan bir bilim fuarına açtık. Bilim fuarımız da ilgi gören projelerimizi araştırma geliştirme kapsamında okul yönetimi ve yine öğrencilerle birlikte geliştirilecektir. Bu projelerimizin gerçekleştirilmesinde başta öğrencilerim, Güzide öğretmenlerimi, hiçbir şekilde desteğini esirgemeyen, çalışmaktan bıkmayan okul müdür yardımcılarım Murat Kalender, Ahmet Gök, Hilal Kaya’ya okulumuza her zaman desteğini sağlayan başarımıza başarı katmak için uğraşan ilçe kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim müdürümüze okulum adına teşekkür ederim.” diye konuştu.

Bilim fuarından sonra okul resim öğretmeni Gülcan Gürgün Özmen ve öğrencileri tarafından titizlikle hazırlanan, okulun ilk gününden bugüne ciddi emekler ile oluşturulan büyük resim sergisi açılışı da büyük ilgi gördü.
Resim sergisinde ilçe Kaymakamı özderin boyalı Eller köşesine boya ile ellerini yapıştırarak imzalı tarih attı.
Sergide öğretmenler ve öğrencilerin büyük çabasıyla, Osmanlı motifleri, Cam Vitray, Kağıt Vitray, Hat sanatı, kaligrafi, rapdiksiyon, Origami Mandala, Mozaik çalışması, Birim tekrarı, minyatür sanatı, Guaj boya resimleri Sergilendi.
Taşlıçay Yatılı Bölge Ortaokulu’nun hazırlamış olduğu bilim fuarı ve resim sergisi bir hafta misafirlerine ev sahipliği yapacaktır.

Bir Yorum Yazın