HESABIM
Üye Ol

Bakan Eroğlundan Ağrıya 3 Gölet Müjdesi

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından inşa edilecek Patnos Yukarı Göçmez, Taşlıçay Derecek ve Patnos Yeşilhisar göletleri için gerekli kamulaştırma işlemlerinin yapılabilmesi maksadıyla kamu yararı kararı alınması hususunda olurlar düzenlendi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na sunulan olurlar, aynı gün imzalandı. Bakan Veysel Eroğlu tarafından kamulaştırma yapılabilmesi için olur verilen Patnos Yukarı Göçmez...

Haberin Tarihi: Şubat 8, 2017 - Okunma Sayısı:877 defa okundu.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından inşa edilecek Patnos Yukarı Göçmez, Taşlıçay Derecek ve Patnos Yeşilhisar göletleri için gerekli kamulaştırma işlemlerinin yapılabilmesi maksadıyla kamu yararı kararı alınması hususunda olurlar düzenlendi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na sunulan olurlar, aynı gün imzalandı.

Bakan Veysel Eroğlu tarafından kamulaştırma yapılabilmesi için olur verilen Patnos Yukarı Göçmez Göleti ile 3 bin dekar, Taşlıçay Derecek Göleti ile 8 bin 960 dekar, Patnos Yeşilhisar Göleti ile de bin 250 dekar araziye su temin edileceği belirtildi.

Bir Yorum Yazın