HESABIM
Üye Ol

ASLA VAZGEÇMEYİN…

İnsanların sizin fikirlerinizi beğenmedikleri, davranışlarınızı onaylamadıkları zaman hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Oysa hayatta başarılı olmanın ilk şartı, başarısız olmaya dayanacak kadar sağlam sinirlerinizin olmasıdır. İnandığınız şeyleri vazgeçmeden sonuna kadar savunmak ve yapmaktır, bunun sonucunda da bazı insanların sizi sevmeyeceğini bilseniz bile. Başarı, doğru olduğuna inandığınız şeyi yüsek sesle söyleyebilme, hatta haykırabilme cesaretidir, kralınızla başınızın derde gireceğini...

Yazar: Turan Arslan - Yazının Tarihi: Aralık 11, 2016 - Okunma Sayısı:575 defa okundu.

İnsanların sizin fikirlerinizi beğenmedikleri, davranışlarınızı onaylamadıkları zaman hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Oysa hayatta başarılı olmanın ilk şartı, başarısız olmaya dayanacak kadar sağlam sinirlerinizin olmasıdır.

İnandığınız şeyleri vazgeçmeden sonuna kadar savunmak ve yapmaktır, bunun sonucunda da bazı insanların sizi sevmeyeceğini bilseniz bile. Başarı, doğru olduğuna inandığınız şeyi yüsek sesle söyleyebilme, hatta haykırabilme cesaretidir, kralınızla başınızın derde gireceğini bilseniz bile.

Başkalarının hayatını yaşamaktan, başkalarının arzularını karşılamaya çalışmaktan yorulduğunuzu hissettiğiniz ve hayat dört bir yanınızı saran karanlık bir orman gibi gelmeye başladığında; kendinizi kaybolmuş karanlıklar içinde çaresiz hissedeceksiniz.

Ama üzülmeyin. Sizi karanlıklardan çıkaracak birisi var: kendiniz. Kalbinizin sesini dinleyin , o sizin pusulanız olacaktır. Ve asla, asla, asla vazgeçmeyin.

Bir Yorum Yazın