HESABIM
Üye Ol

Ağrı’da 13.600 Üyesi ile Evet Dediler

Ağrı Damızlık Koyun Keçi Birliği (ADKKB) Başkanı Mehmet Nuri Samancı, 13 bin üyesi ile 16 Nisan’da yapılacak olan referandum /’ title=’referandum , 2017 Referandum Sonuçları’>referandum da ‘evet’ oyu kullanacaklarını söyledi. Ağrı’da faaliyet gösteren en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan ve aynı zamanda kamu yararına çalışan Ağrı Damızlık Koyun Keçi Birliği (ADKKB) Başkanı Mehmet Nuri Samancı,...

Haberin Tarihi: Şubat 23, 2017 - Okunma Sayısı:423 defa okundu.

Ağrı Damızlık Koyun Keçi Birliği (ADKKB) Başkanı Mehmet Nuri Samancı, 13 bin üyesi ile 16 Nisan’da yapılacak olan referandum /’ title=’referandum , 2017 Referandum Sonuçları’>referandum da ‘evet’ oyu kullanacaklarını söyledi.

Ağrı’da faaliyet gösteren en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan ve aynı zamanda kamu yararına çalışan Ağrı Damızlık Koyun Keçi Birliği (ADKKB) Başkanı Mehmet Nuri Samancı, 16 Nisan’da Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi değişikliği için yapılacak referandum /’ title=’referandum , 2017 Referandum Sonuçları’>referandum da 13 bin 600 üyesi ile ‘evet’ oyu kullanacaklarını belirtti.

Samancı, “2006 yılında Ağrı’da kurulan ve ülke genelinde ilk kurulan birlikler arasında bulunuyoruz. İlk yıllarda 25 üyeye, bugün ise kurumsal bir kimliğe sahip olarak 13 bin 600 kişiye hitap ediyoruz” dedi. Devletimiz tarafından çiftçilerimize gelen desteklemeden dolayı Ağrı’da hayvancılığın yüzde yüz arttığını kaydeden Başkan Samancı, “Elbette çiftçiler referandum /’ title=’referandum , 2017 Referandum Sonuçları’>referandum da ‘evet’ diyecekler. Bütün üyelerimiz ile irtibat halindeyiz. Üyelerimiz, hükümetimizin yapmış olduğu projelerden memnunlar.

Biz de bu hizmetlerin devamı için ülkemizde nasıl 15 Temmuz darbe sürecini aştıysak, şimdi de bu referandum /’ title=’referandum , 2017 Referandum Sonuçları’>referandum da ‘evet’ diyerek vatanımıza sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı. Artık eski Türkiye’nin olmadığını aktaran Başkan Samancı, “Artık eski Türkiye yok, daha güçlü bir ülke var. Kendi ekonomisi olan, kendi üretimi olan bir Türkiye var. Bu anlamda biz Ağrılılar olarak gerek coğrafi yapımız, gerekse hayvancılığa açık diğer tüm avantajlarımıza bir de devlet desteği ekleyerek buraları canlandırmamız gerekiyor. Her yıl hayvancılık biraz daha canlanıyor. Bölgemize her yıl milyarlarca maddi desteğin geldiğini biliyoruz ve bunların öylece kendiliğinden olmadığını üyelerimize de anlatıyoruz. Ülkemizin refahı için üyelerimizle birlikte toplam 13 bin 600 kişi ile referandum /’ title=’referandum , 2017 Referandum Sonuçları’>referandum da ülke meselesi olan bu duruma ‘evet’ diyeceğiz” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın