HESABIM
Üye Ol

Ağrı Damızlık Koyun Keçi Birliği Genel Kurulunu Yaptı

Ağrı Damızlık koyun keçi birliği bugün olağanüstü genel kurulunu yaptı. Ağrı ve ilçelerinden yaklaşık 300 kişisinin  katıldığı,  Ağrı’da yapılması planlanan koç tekke istasyonu için genel kurul toplandı. Yeni yönetmelik kapsamında ana sözleşme değişikliği yapılması hakkında üyelerini bilgilendiren başkan samancı yapılacak olan koç tekke istasyonu, genç çiftçi, halk elinde küçük baş hayvan ıslahı ülkesel projesi, soy...

Haberin Tarihi: Haziran 1, 2017 - Okunma Sayısı:322 defa okundu.

Ağrı Damızlık koyun keçi birliği bugün olağanüstü genel kurulunu yaptı.
Ağrı ve ilçelerinden yaklaşık 300 kişisinin  katıldığı,  Ağrı’da yapılması planlanan koç tekke istasyonu için genel kurul toplandı.
Yeni yönetmelik kapsamında ana sözleşme değişikliği yapılması hakkında üyelerini bilgilendiren başkan samancı yapılacak olan koç tekke istasyonu, genç çiftçi, halk elinde küçük baş hayvan ıslahı ülkesel projesi, soy kütüğü çalışması, yeni yılda yapılacak olan desteklemeler ve küpeleme çalışması hakkında genel kurula bilgi verdi.

Ağrı ili için büyük bir proje olduğunu belirten Başkan Samancı sözlerine şöyle devam etti. ” Değerli Bakanlığı temsilcileri, yönetim kurulu ve denetim kurulu arkadaşlarım, değerli yetiştiriciler ve misafirler, kıymetli Çalışma arkadaşlarım ve basın mensupları, Şahsım ve kurumum adına sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.
Öncelikle Ramazan’ı Şerif’in hepinize hayırlara vesile olmasını dilerim. Hepiniz hoşgeldiniz.
Kuruluş işlemlerini 2006 yılında tamamlayarak çalışmalara başlayan birliğimiz, üye sayısı ve faaliyetleri açısından ilimizde ve Ülkemizde önemli bir konuma sahiptir.

Kırsal alandaki nüfus ve göçerlik düzeni içinde yürüyen, Koyun Yetiştiriciliğinin,  Ağrı’nın toprak yapısı, meraların durumu, insanların kırmızı et tüketme alışkanlığı, işsizliğe katkısı, halkın becerisi ve ucuz maliyeti nedeniyle önemli bir hayvancılık faaliyeti olan Ağrı’da Koyunculuk şu anda küçükbaş hayvancılıkta Türkiye’de ilk sıralarda yer almaktadır.
İlimizde kendi imkanları ile bu işi yapanlar mesleğini nesillere aktarıyor, Böylece rahatlıkla geçimlerini de sağlıyorlar.

Koyunculuk önemli bir sektördür, Koyunculuk sadece ekonomik değil sosyolojik ve politik yönleriyle de değerlendirilmesi gereken bir üretim alanıdır.

Bu sebeple koyunculuğa gerekli önemi vermeliyiz, halkımızı koyunculuğa teşvik etmeliyiz. Dayanışma ruhu ile hareket ederek birlik ve beraberliği sağlayan toplum haline gelmeyiz. Sizden ricamız gittiğimiz ve bulunduğumuz her alanda birliğimizi sahiplenip koruyup kollamanızdır.
Bilinmelidir ki Birlik güçlendikçe siz değerli yetiştiricilerimiz de güçlenecektir. bize hizmetlerimiz konusunda yardımcı olan siz değerli yetiştiricilerimizi selamlar bu anlamda desteklerini esirgemeyen sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Tarım Bakanımız Faruk Çelik’e ve tüm bakanlıklarımıza teşekkür eder, hepinize saygılarımı sunarım.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın