HESABIM
Üye Ol

4 Yaşındaki Zeynep’e Kemoterapi

AĞRI’da Arzu- Yusuf Kalkan çiftinin 4 yaşındaki kızları Zeynep, Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde lenf bezi kanseri nedeniyle kemoterapi tedavisi görüyor. Anne ve baba kızlarının tedavisi için Ankara’ya yerleşirken, 5 çocukları ise Ağrı’da kaldı. Ankara’da 2 aydır haftada bir kemoterapi alan Zeynep’in tedavisi 2 yıl sürecek. İnşaat işçisi 6...

Haberin Tarihi: Temmuz 25, 2017 - Okunma Sayısı:21 defa okundu.


AĞRI’da Arzu- Yusuf Kalkan çiftinin 4 yaşındaki kızları Zeynep, Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde lenf bezi kanseri nedeniyle kemoterapi tedavisi görüyor. Anne ve baba kızlarının tedavisi için Ankara’ya yerleşirken, 5 çocukları ise Ağrı’da kaldı.

Ankara’da 2 aydır haftada bir kemoterapi alan Zeynep’in tedavisi 2 yıl sürecek. İnşaat işçisi 6 çocuk babası Yusuf Kalkan, “En küçük çocuğum Zeynep’e lenf kanseri teşhisi konuldu. 2 aydır haftada bir kemoterapiye giriyor. Kazandığım para ile bir aileye bakamazken şimdi ikiye bölündük. Doktorlar tedavinin 2 yıl süreceğini bildirince eşimle ben Ankara’ya yerleştik. Zeynep haftada bir kemoterapiye girdiği için mecburen ev kiraladık. Onunla ilgilendiğim için çalışamıyorum, Biz Ankara’ya taşınınca 5 çocuğum Ağrı’da kaldı. Büyük olanlar kardeşlerine bakmaya çılışıyor. Başka bir gelirim yok. Dayanabildiğim kadar dayanacağım. Tek isteğim kızımın bir an evel sağlığına kavuşması” diye konuştu.

Kızlarının tedavisi için hayvarseverlerin yardımını beklediklerini söyleyen anne Arzu Kalkan ise “Allah kimseyi evladından ayırmasın. Evimizin meleği olan kızım Zeynep için Ankara’ya yerleşmek zorunda kaldık. Ama buna dayanacak maddi gücümüz yok. Ağrı’da kalan çocuklarımız da zor durumda. Bir taraftan hastalıkla bir taraftan da yoklukla mücadele veriyoruz” dedi.

– Ağrı

Bir Yorum Yazın