HESABIM
Üye Ol

3.DÜNYA SAVAŞI BAŞLIYOR!

‘3. Dünya savaşı çıkar mı?’ sorusuna Rusya’dan cevap Rusya Federasyon Konseyi’nin Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, Washington’ın Suriye’yi vurmasının, Rusya’nın kendi askerlerine karşı bir tehdit olmadığı sürece ABD’ye karşı bir askeri operasyonda yer alacağı anlamına gelmediğini söyledi. Facebook’tan açıklama yapan Konstantin Kosaçev, “Suriye’de olanlar bizim askerlerimize doğrudan bir tehdit olmadığı için, bunun Rusya’nın, ABD’ye...

Haberin Tarihi: Nisan 8, 2017 - Okunma Sayısı:666 defa okundu.

‘3. Dünya savaşı çıkar mı?’ sorusuna Rusya’dan cevap
Rusya Federasyon Konseyi’nin Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, Washington’ın Suriye’yi vurmasının, Rusya’nın kendi askerlerine karşı bir tehdit olmadığı sürece ABD’ye karşı bir askeri operasyonda yer alacağı anlamına gelmediğini söyledi.

Facebook’tan açıklama yapan Konstantin Kosaçev, “Suriye’de olanlar bizim askerlerimize doğrudan bir tehdit olmadığı için, bunun Rusya’nın, ABD’ye ve destekçilerine karşı askeri operasyonlara girişeceği anlamına gelmediğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Kosaçev, uluslararası toplumun ABD’ye gereken tepkiyi vermemesinin de, Washington’ın Suriye’deki hedeflerine askeri yolla ulaşabilme çabalarına devam edebileceği sinyali olarak algılanabilenebileceğini belirtti.

ABD, dün İdlib’de kimyasal silah kullandığı iddiasıyla Suriye ordusuna ait Şayrat Hava Üssü’ne 59 Tomahawk füzesi fırlatmıştı.

Bir Yorum Yazın